مقالات
۱۳۹۸/۰۱/۱۹          عملیات مرمت قلعه بدلبو مربوط به دوره قاجاریه شروع شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: اعتبار بالغ بر 280 میلیون ریال جهت مرمت قلعه بدلبو واقع در همین روستا در نظر گرفته شده است.

به گزارش نای قلم، جلیل جباری در گفتگویی با بیان اینکه این قلعه متعلق به دوره قاجاریه بوده و به دستور امام قلی خان سرتیپ افشار احداث شده است، اظهار کرد: این عملیات با همت مالک شروع شده و بهترین اثری است که می تواند مورد توجه مسافران می باشد.

این مقام مسوول گفت: برای مرمت نمای اصلی ساختمان دو طبقه مدنظر است که دچار آسیب دیده گی بوده مبلغ 280 میلیون ریال برای مرمت در نظر رفته شده است.

وی افزود: کاربری این قلعه در حفاظت از ساکنین آن در زمان جنگ ها بوده و مردم روستا در زمان جنگ به داخل حیاط قلعه پناه می آوردند و انبارهایی برای ذخیره آذوقه به مدت چند ماه را داشتند.

جباری تصریح کرد: این بنا دارای مالکیت شخصی بوده و دارای هشتی ورودی به حیاط بوده و ساختمان دو طبقه با فرم معماری قاجار دارد.

گفتنی است؛ این قلعه در سال 1277 توسط برادرش یوسف خان شجاع الدوله تکمیل کردید و حمام سنتی نیز در کنار آن ساخته شده است.

در این راستا دیروز عصر جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، به همراه فرمانده یگان حفاظت، کارشناسان و مسوول امور حقوقی از محل بازدید کردند و مدیر کل بر حفاظت و مرمت کامل اثر تاکید کرد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا