مقالات
۱۳۹۸/۰۱/۱۸          پلمپ سه واحد صنفی در سردشت

رئیس مرکز بهداشت سردشت گفت: بازرسان بهداشت محیط در اجرای طرح سلامت نوروزی و بازدیدهای انجام گرفته سه واحد صنفی متخلف را شناسایی و پلمپ کردند.

به گزارش نای قلم، روژان قادری در گفتگویی اظهار داشت: 2 واحد نانوایی ویک رستوران به دلیل استفاده از اسانس و رنگ های شیمیایی که برای تزئین مواد غذایی استفاده کرده بودند پلمپ و به مقامات قضایی معرفی شدند.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکزبهداشت سردشت نیز در این رابطه گفت: با توجه به مضراتی که رنگ های شیمیایی برای سلامتی انسان دارد از تمام شهروندان درخواست داریم به هیچ عنوان برای تزئین وخوش رنگ کردن مواد غذایی از جمله جوجه کباب، کیک، شیرینی جات، برنج و سایر مواد غذایی خانگی از رنگ و اسانس های پودری و مایع حتی در صورت داشتن مجوز و داشتن شرایط 9 گانه استفاده نکنند چون در صورت عدم رعایت میزان مصرف آن می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد.

مهندس احمد امینی افزود: در اسفند ماه سال 97 نیز دو واحد صنفی متخلف توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت سردشت شناسایی و پلمپ شدند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از طریق سامانه 190 همکاران این مرکز را مطلع تا در اسرع وقت پیگیری و اقدام کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا