مقالات
۱۳۹۷/۱۲/۲۶          سلماس با ظرفیت 400 نفر اقامتگاه آماده استقبال از مسافران نوروزی است

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سلماس گفت: شهرستان سلماس با ظرفیت 400 نفر اقامتگاه آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

به گزارش نای قلم، افراسیاب گراوند در گفتگویی اظهار کرد: شهرستان سلماس با خیابان های شطرنجی و هندسی منظم در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهرستان از جلوه های کم نظیر گردشگری در آذربایجان غربی محسوب شده که با ظرفیت 400 نفر اقامتگاه آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

وی افزود: دشت میانکوهی سلماس به دلیل رودهای دائمی، چشمه سارها، منابع حیوانی و گیاهی و نیز زمین های حاصلخیز که در آن وجود دارد، از دیرباز برای استقرار بسیار مستعد بوده و بر اساس بررسی ها و کاوش های باستان شناختی در تپه باستانی اهرنجان، ما شاهد نخستین سکونتگاه بشری در شمال غرب ایران در هزاره هفتم قمری هستیم.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلماس  با بیان اینکه امسال یک هتل، سه مهمانسرا، یک واحد خانه معلم و 2 مدرسه برای میزبانی از مهمانان نوروزی آماده شده است، اضافه کرد: یک چادر در ورودی شهرستان و یک چادر در مرکز شهر جهت راهنمایی گردشگران نوروزی برپا می شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: شهرستان سلماس دارای جاذبه های تاریخی- فرهنگی و گردشگری زیبایی است که از جمله می توان به تپه باستانی اهرنجان، نقش برجسته خان تختی، حمام شیخ، کلیسای هفتوان، آبشار خورخورا، تالاب آق زیارت، تالاب چیچک، سد زولا، سد دریک، آب گرم ایسی سو، دره زیبای چهریق و روستاهای گردشگری خسروآباد و نظرآباد اشاره کرد.

گراوند بیان کرد: با اهمیت دادن به آثار تاریخی به خصوص آثاری که نشان دهنده تمدن ایران اسلامی است لازم است دستگاه های متولی تمام تلاش و کوشش خود را در جهت حفظ و مرمت و احیای این تپه تاریخی منحصر به فرد انجام دهند .

شهرستان سلماس در فاصله 95 کیلومتری شمال مرکز استان آذربایجان غربی قرار گرفته و دارای دو بخش مرکزی و کوهسار می باشد که بالغ بر 198 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا