مقالات
۱۳۹۷/۱۲/۱۹          برگزاری جشن نوروزگاه در محوطه تاریخی تخت سلیمان

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب از برگزاری جشن نوروزگاه در محوطه تاریخی تخت سلیمان این شهرستان خبر داد

به گزارش نای قلم، امیر مطلوبی، در گفتگویی اظهار کرد: جشن نوروزگاه که امسال یکی از برنامه های متفاوت ستاد اجرائی خدمات سفرهای نوروزی است همزمان با ارومیه در محوطه تاریخی سایت جهانی تخت سلیمان تکاب نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: این مراسم از مورخه 22 اسفند ماه لغایت 15 فروردین 96 و با مشارکت فعالان هنری و فرهنگی شهرستان تکاب، انجمن های محلی و سازمانهای مردم نهاد و با همکاری فرمانداری شهرستان و مدیریت این اداره کل برگزار می شود.

مطلوبی هدف از مراسم را معرفی آیین ها و رسوم محلی مرتبط با نوروز دانست و افزود: با توجه به اینکه هر ساله گردشگران زیادی به ویژه در ایام تعطیلات سال نو، از سایت تاریخی تخت سلیمان تکاب بازدید می کنند لذا بعنوان یکی از مکانهای برگزاری جشن نوروزگاه انتخاب شده است.

وی برگزاری نمایشگاه اشیا منقول و آثار سنگی مکشوفه، نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان صنایع دستی تکاب، نمایشگاه عکس از جاذبه های طبیعی تاریخی شهرستان تکاب از جمله برنامه های عید نوروز سال 98 این شهرستان و مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان خواهد بود.

این مقام مسوول تصریح کرد: غرفه فروش محصولات فرهنگی، نمایشگاه آداب و رسوم و لباسهای محلی از دیگر برنامه های این شهرستان است.

گفتنی است؛ مجموعه تاریخی  تخت سلیمان یکی از آثار تاریخی شاخص کشور است که در فهرست آثار جهانی نیز به ثبت رسیده است و در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر تکاب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا