مقالات
۱۳۹۷/۱۲/۱۱          صدور 350 كارت شناسایی صنایع دستی در بوكان

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوکان گفت: 350 کارت شناسایی در رشته های مختلف صنایع دستی تا به امروز برای هنرمندان این شهرستان صادر شده است.

به گزارش نای قلم، اسماعیل رحیمی در گفتگویی با اشاره به تعداد کارت های شناسایی صنایع دستی صادر شده، اظهار کرد: در این شهرستان حدود 350 كارت شناسايی در رشته های مختلف صنايع دستی شامل گليم بافی، بافتنی سنتی، دوخت لباسهای محلی، گيوه بافی صادر شده است.

وی افزود: همچنین تعداد سه دوره آموزش در رشته های منبت و معرق، سفالگری، عروسک سازی، دوخت لباس های محلی، سه دوره آموزش چرم دوزی و سه دوره آموزش گليم بافی برای هنرمندان این شهرستان برگزار شده است.

رحیمی تصریح کرد: این شهرستان بخاطر طبیعت زیبا و بکر خود در نوروز 97 میزبان بیش از 2 هزار مسافر نورزوی بوده که مجموع 15 روز عید 142 نفر در هتل ها، 548 نفر  مهمانپذيرها و در خانه معلم 1685 نفر بوده است.

این مقام مسئول گفت: بوکان، یکی از شهرهای تاریخی و زیبای استان آذربایجان غربی است که در جنوب این استان قرار گرفته و به دلیل آب و هوای مطلوب در فصول گرم سال، جاذبه‌های گردشگری  طبیعی و تاریخی و نیز میهمان‌نوازی مردم محلی، میزبان جمع زیادی از گردشگران و مسافران سراسر کشور، بویژه در روزهای دلنشین و مطبوع بهاری است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: تعداد پنج واحد بوم گردی در این شهرستان در حال دريافت موافقت اوليه و دريافت استعلامات و اخذ مجوز شروع بكار هستند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: تعداد پنج واحد بوم گردی در این شهرستان در حال دريافت موافقت اوليه و دريافت استعلامات و اخذ مجوز شروع به كار هستند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا