مقالات
۱۳۹۷/۱۲/۱۱          61 اثر تاریخی سلماس در فهرست آثار ملی ثبت شده است

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلماس گفت: شهرستان سلماس یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است که 61 اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش نای قلم، افراسیاب گراوند در گفتگویی اظهار کرد: مهمترین مقاصد گردشگری این شهرستان منطقه گردشگری نظرآباد و آبگرم بوده که هر ساله میزبان بسیاری از میهمانان نوروزی هستند.

گراوند در ادامه با اشاره به تعداد مسافران نوروزی در سال گذشته گفت: سال گذشته 234 نفر که از این تعداد 67 نفر در هتل و 167 نفر در مهمانپذیرهای این شهرستان اقامت داشتند.

این مقام مسئول در خصوص طرح های سرمایه گذاری این شهرستان تصریح کرد: یک واحد اقامتگاه بوم گردی در خان تختی در حال ساخت بوده و مجتمع گردشگری نظرآباد و مجتمع تفریحی و گردشگری آبگرم ایسی سو جز طرح های سرمایه گذاری در حوزه اداره کل این شهرستان است.

گراوند در ادامه سخنان خود بیان کرد: تعداد کارت شناسایی صنایع دستی صادر شده هشت مورد، تعداد پروانه تولیدی 38 مورد و همچنین تعداد هنرمندان بیمه شده این شهرستان نیز  33 نفر است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: محدوده شهری سلماس با خیابان های شطرنجی و هندسی منظم در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهرستان از جلوه های کم نظیر گردشگری در آذربایجان غربی محسوب می شود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلماس خاطرنشان کرد: قلعه کوراوغلو هدر، امامزاده کهنه شهر، امامزاده برگشاد، آبشار خورخورا، کلیسای هفتوان، قلعه چهریق از جمله آثار تاریخی و گردشگری سلماس به شمار می رود.

گفتنی است؛ شهرستان سلماس یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی با 200 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال ارومیه و در کنار مرزهای ایران و ترکیه و ساحل دریاچه ارومیه واقع است.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا