مقالات
۱۳۹۷/۰۷/۰۹          کشف چهار خمره گلی عتیقه در مرز بازرگان

مدیر کل گمرک بازرگان گفت: خمره های عتیقه جاسازی شده توسط ماموران گمرک بازرگان کشف و ضبط شدند.

به گزارش نای قلم، علی معصومی در گفتگویی از کشف خمره های گلی عتیقه خبر داد و گفت: ماموران گمرک مرز زمینی بازرگان با هوشیاری توانستند با استفاده از دستگاه های جدید ایکس ری، چهار خمره گلی عتیقه جاسازی شده در داخل یک بار محموله خروجی از کشور ایران را شناسایی و ضبط کنند.

وی با اشاره به اینکه مرز بازرگان به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت است، بر لزوم توجه جدی به موضوع قاچاق از هر نوع آن نیز تاکید و ادامه داد: این خمره های گلی عتیقه بعد از شناسایی و تشکیل پرونده برای تشخیص ماهیت به اداره میراث فرهنگی ارجاع داده شدند.

مدیر کل گمرک بازرگان بر افزایش کشفیات از این مرز زمینی نیز اشاره کرد و افزود: با مجهز شدن گمرکات به سیستمهای کنترلی و الکترونیک، مخصوصا در گمرک بازرگان که حکم پیشانی نظام را دارد، در زمینه کشفیات قاچاق افزایش چشمگیری را شاهد هستیم.

سردار عزت الله رشیدیان، فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی نیز از کشف 509 میلیارد و 73 میلیون ریال کالای قاچاق طی شش ماه اول سال جاری در مرزهای این استان خبر داده و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرزبانان طی این 6 ماه موفق به کشف 30 میلیون و 868 هزار نخ انواع سیگار، 78 هزار و 507 ثوب البسه، 80 هزار و 247 لیتر انواع سوخت ، 4257 جفت کیف و کفش، 415 هزار و 895 عدد دارو، 10 هزار و 293 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی 6 کیلوگرم نقره، 600 گرم طلا، 6 هزار و 769 متر پارچه و مهار 5 هزار و 246 راس احشام و ... شدند.

وی با اشاره به دستگیری 738 قاچاقچی و توقیف 383 دستگاه خودرو، بیان کرد: در این عملیات‌ها از قاچاقچیان مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات نیز کشف شده است.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا