مقالات
۱۳۹۷/۰۵/۲۱          ماجرای انحلال شهرداری ارومیه؛ از شایعه تا واقعیت

مهمترین شایعه والیبالی روزهای اخیر، ماجرای انحلال شهرداری ارومیه است. ماجرایی شبیه به داستان تبریز که البته به نظر نمی رسد هیچکدام از آن ها در نهایت به انحلال این تیم ها ختم شود.

از میان تیم‌های لیگ برتر والیبال تنها چند خبر جزئی بیرون آمده. اول از همه شهرداری ارومیه چندین و چند ستاره را به خدمت گرفت و بهروز عطایی را هم روی نیمکت نشاند. از طرف دیگر شهرداری ورامین بی سر و صدا تیمش را بست و آخرین و شاید مهمترین خبر هم ماجرای انحلال شهرداری تبریز بود که البته هنوز قطعی نشده.

با این حال از هفته گذشته ماجرایی مطرح شد که خیلی‌ها مخصوصا ارومیه‌ای ها را نگران کرد. پس از ماجرای انحلال شهرداری تبریز، حرف و حدیث‌هایی در میان بعضی از اعضای شورای شهر ارومیه مطرح شد که نتیجه اش شایعه انحلال تیم والیبال شهرداری ارومیه بود! تیمی که ستاره‌هایی مانند سید محمد موسوی، شهرام محمودی و عادل غلامی را به خدمت گرفته و شانس اول قهرمانی در لیگ برتر به حساب می‌آید.

این شایعه چندروزی مطرح بود و بسیاری از هواداران والیبال دوست ارومیه‌ای را هم نگران کرده بود. شنیده می‌شود برخی از اعضای شورای شهر ارومیه معتقدند چنین هزینه‌هایی در شرایط اقتصادی کنونی اشتباه است و رقم 12 میلیاردی که برای بودجه امسال تیم والیبال ارومیه در نظر گرفته شده، می‌تواند به پرداخت معوقات کارکنان شهرداری این شهر اختصاص داده شود!

با تمام این‌ها اینطور که به نظر می‌رسد این ماجرا ریشه جدی و درستی ندارد و جدی هم نیست. حالا اینکه چرا زمزمه چنین بحثی ایجاد شده هنوز مشخص نیست. آیا ماجرا به جذب بازیکنان غیر بومی برمی‌گردد یا موضوع دیگری در کار است مشخص نیست. موضوع جدی و قطعی، هواداران ارومیه اند که با خریدهای امسال تیمشان، شکم‌شان را صابون زده اند تا بالاخره قهرمانی در لیگ برتر والیبال را تجربه کنند. قهرمانی که سال‌هاست تلاش می‌کنند به آن برسند اما با وجود بودجه‌های هنگفت میلیاردی هم دستشان به آن نرسیده است.

شهرداری ارومیه در فصل گذشته لیگ والیبال ضعیف ترین نتیجه ممکن را گرفت و تنها توانست خودش را در لیگ برتر نگهدارد!

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا