مقالات
۱۳۹۷/۰۵/۱۹          جریمه نقدی 22 میلیارد ریالی کشتارگاه طیور ارومیه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، از اعمال جریمه نقدی 22 میلیارد و 500 میلیون ریالی کشتارگاه طیور در ارومیه به دلیل تخلف گرانفروشی و اختلاف قیمت خبر داد.

به گزارش نای قلم، جعفر صادق اسکندری با اشاره به چگونگی جریمه سنگین کشتارگاه مذکور اظهار کرد: برابر گزارشات واصله مردمی در خصوص اختلاف قیمت مرغ، بازدید مشترک بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجانغربی، تعزیرات حکومتی و دامپزشکی از کشتارگاه‌ صنعتی طیور این استان در ارومیه، بدلیل گرانفروشی 4 هزار و 500کیلو گرم مرغ، این واحد اعمال جریمه نقدی شد.

وی، عدم رعایت قیمت مصوب، گرانفروشی و اختلاف قیمت را از دلایل جریمه کشتارگاه طیور عنوان کرد و افزود: پرونده تخلف این کشتارگاه در تعزیرات حکومتی ارومیه مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، ادامه داد: پس از تحقیق، بررسی و استماع اظهارات و دفاعیات غیرموجه مدیر عامل کشتارگاه طیور ارومیه مبنی بر اینکه تولید و کشتار انبوه در ایام پیش رو و نوسانات بازار قید شده بود، مجموعا به پرداخت 22 میلیارد و 500 میلیون ریال جزای نقدی، محکوم شده است.

وی، نظارت بر نحوه فعالیت کشتارگاه‌ها را یکی از برنامه‌های مهم سازمان ذکر کرد و یادآور شد: در این راستا گشت‌های مشترک بازرسی و نظارتی در قالب طرح تنظیم بازار با تمامی نیروهای بازرسی انجام می‌شود.

اسکندری اظهار کرد: هموطنان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران فروشی، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و ... را بصورت حضوری یا تلفنی از طریق شماره تلفن 124 نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از ساعت 7.30 صبح الی 20 عصر با کارشناسان در میان بگذارند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا