مقالات
۱۳۹۷/۰۵/۰۱          کنگره بین المللی شمس شهریور ماه به میزبانی خوی برگزار می شود

رییس شورای اسلامی شهر خوی از آمادگی شهرستان برای میزبانی از همایش بین المللی شمس خبرداد.

به گزارش نای قلم محمد شریف گفت: همایش ها و کنگره های شمس تبریزی همه ساله به میزبانی خوی برگزار می شود و علاقمندان زیادی از سراسر جهان و کشور برای شرکت در این همایش ها حضور پیدا می کنند.

وی بابیان اینکه امسال هم شورا و شهرداری خوی برای برگزاری باشکوه این همایش اقدامات و تمهیدات لازم را بکار گرفته است تصریح کرد: پلاک باقیمانده در وسط محوطه بارگاه شمس توسط شهرداری خریداری شد که انشالله تا برگزاری همایش آواربرداری می شود .

وی با بیان اینکه این کنگره نیمه اول شهریور ماه در خوی برگزار می شود افزود: برای شرکت و استفاده همه مردم در همایش امسال یک بخش جشنواره به همایش افزوده شده است تا عموم مردم بتوانند از این برنامه ها استفاده کنند .

شریف ادامه داد : اولین کنگره بین المللی شمس تبریزی با زحمات و تلاش های دلسوزان عرصه فرهنگی و همکاری شورای شهر درآبان ماه سال ۸۶ با شور و شوق فراوانی برگزار شد .

وی تصریح کرد : مفاخر گرانسنگ ایران اسلامی انسانیت و مهربانی و اخلاق را در سرلوحه کارهای خودشان قرار داده بودند که باید در برگزاری همایش ها مسائلی از قبیل اخلاق و ارزش های انسانی افراد رعایت شود .

مقبره حضرت شمس تبریزی در شهر خوی واقع شده که همه ساله همایش هایی در این خصوص درمحل بارگاه این عارف نامی با حضور علاقمندان داخلی و خارجی برگزار می شود .

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا