مقالات
۱۴۰۱/۰۱/۱۵          خوی به عنوان پایلوت اجرای طرح بوم‌گردی در آذربایجان غربی شد

با امضای تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، خوی به عنوان پایلوت اجرای طرح بومگردی در سطح استان انتخاب شد.

به گزارش نای قلم، تفاهم‌نامه بین بنیاد مسکن و میراث فرهنگی برای ساخت واحدهای بوم‌گردی در روستاهای خوی با حضور اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن، عادل نجف زاده، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در خوی امضا شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه طرح توانمندی روستاها با قدرت تمام پیگیری می‌شود، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت برای اولین بار در شهرستان خوی اجرا می‌شود و امیدوارم مسئولان استانی علی الخصوص استاندار پیگیر اجرایی شدن طرح برای تمام شهرستان‌های استان باشد.

اکبر نیکزاد توانمندسازی روستاها، اشتغالزایی، ترویج گردشگری و جلوگیری از مهاجرت به شهرها را از اهداف مهم این تفاهم نامه مهم عنوان کرد.

 نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نیز در این مراسم با بیان اینکه طرح توسعه محوری روستاها با محوریت گردشگری می تواند به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها بینجامد.

عادل نجف زاده تصریح کرد: با اجرای طرح بوم گردی در روستاهای شاهد رونق گردشگری و احداث واحدهای اقامتی با حفظ بافت روستایی سنتی خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: این تفاهم نامه در ۱۰ بند به امضای رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نماینده مردم خوی، مدیر کل میراث فرهنگی و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید و با اجرای این طرح شاهد تحول در بخش گردشگری روستایی شهرستان خوی خواهیم بود.

جلیل جباری افزود: طرح احداث بوم گردی روستایی به عنوان پایلوت در شهرستان خوی  برای اولین بار اجرایی می شود و امیداوارم این طرح به صورت فراگیر در سطح استان نیز اجرایی شود.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا