مقالات
۱۴۰۰/۱۱/۲۹          ۵۲ مصوبه برای توسعه و پیشرفت شهرستان چهاربرج تصویب شد

استاندار آذربایجان غربی گفت: ۵۲ مصوبه عمرانی و اقتصادی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان چهاربرج به تصویب رسید.

به گزارش نای قلم، محمدصادق معتمدیان در گفتگویی با اشاره به اینکه این سفر پنجمین سفر شهرستانی است، اظهار داشت: از این تعداد ۳۷ مصوبه در حوزه عمرانی و زیرساختی و ۱۵ مصوبه هم در زمینه اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در این سفر با بازدید از پروژه‌ها و حضور در برخی از روستاهای شهرستان و بازدیدی از پروژه‌های عمرانی هم انجام گرفت، افزود: همچنین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان غربی با محوریت چهاربرج برگزار شد و در این نشست پس از ساعت‌ها مشورت و هم‌اندیشی در راستای توسعه چهاربرج مصوباتی به تصویب رسید.

وی با اشاره به بررسی‌های کارشناسی انجام گرفته در جهت شاخص‌های توسعه‌ای و وضعیت شهرستان چهاربرج احصا شده، اضافه کرد: اجرای پروژهایی پیش‌بینی شده که با اجرای آنها گامی در جهت توسعه زیرساختی گام برداشته می‌شود تا به میانگین استانی نزدیک شود و در فاز بعدی منجر به خروج از محرومیت در شاخص‌های توسعه این شهرستان باشد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان در حوزه عمرانی اولویت اول ما تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان و اجرای پروژه‌هایی در حوزه راه روستایی است، گفت: تامین آب آشامیدنی سالم در روستاها، بهسازی مساکن روستایی و هم اجرای طرح هادی و الحاقات محدوده در روستاها از جمله دیگر طرح‌های مصوب در چهاربرج بود.

وی با اشاره به اینکه در بخش صنعتی نیز، ایجاد شهرک صنعتی و تکمیل زیرساخت‌های آن مصوب شد، افزود: با اهتمام و دغدغه ای که در بین مسوولان استانی و شهرستانی و همچنین پیگیری‌های نماینده شهرستان وجود دارد، توسعه همه جانبه در همه بخش‌ها در شهرستان تازه تاسیس چهاربرج که دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوان و همچنین با توجه به تدوین برنامه میان مدت جهش و سرعت بالا در دستور کار قرار دارد.

شهرستان تازه تاسیس چهاربرج در جنوب آذربایجان غربی پنجمین مقصد سفرهای شهرستانی استاندار آذربایجان غربی بود.

معتمدیان که بعد از ظهر روز پنجشنبه به این شهرستان سفر کرده بود، ضمن بررسی پروژه‌های زیرساختی توسط مدیران کل استانی، در مسجد جامع چهاربرج با مردم این شهر دیدار کرد.

دیدار با خانواده یک شهید و برگزاری نشست شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی با محوریت این شهرستان از جمله برنامه های سفر استاندار به چهاربرج بود.

در ۲۱ تیرماه سال جاری بخش‌های باروق و مرحمت‌آباد از توابع شهرستان میاندوآب براساس مصوبه دولت به شهرستان ارتقا و از میاندوآب منفک شدند.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا