مقالات
۱۴۰۰/۰۸/۲۹          نبود سرانه آموزشی در برخی محلات ارومیه

شهردار ارومیه گفت: سرانه آموزشی در برخی محلات ارومیه وجود ندارد.

به گزارش نای قلم، حسین مهدی‌زاده امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه   اظهار کرد: اگر خیرینی وجود داشته باشد، مدیریت شهری می‌تواند با در اختیار گذاشتن زمین نسبت به افزایش سرانه آموزشی که تربیت نیروی انسانی را در پی دارد، کمک کند.

وی اضافه کرد: ایجاد زیرساخت و تأمین فضاهای آموزشی باید جز اولویت‌های محلی مدیریت شهری باشد و در این راستا باید خودمان کاستی‌های محل زندگی خود را حل و فصل کنیم و انتظار رفع کمبودها از سوی دیگران نباشیم.

مهدی‌زاده با بیان اینکه آمار و ارقام نشانگر وجود کاستی‌ها در این حوزه است و این کاستی‌ها نیز به دست ما حل می‌شود، اظهار کرد: هرجایی که نیاز باشد از تمام ظرفیت مدیریت شهری برای کمک به آموزش و پرورش بهره خواهیم برد.

شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: حمایت از آموزش و پرورش جزء وظایف مدیریت شهری است و هیچ منع قانونی نیز در این راستا وجود ندارد.

مهدی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: باید اساسنامه شرکت اعتمادگستر و نقاط قوت و مشترک آن با شهرداری بررسی و ساماندهی شود.

وی با اشاره به مشکلات عدیده پرسنل شهرداری ارومیه در خصوص تأمین مسکن افزود: تعاونی‌های مسکن  برای تأمین مسکن پرسنل شهرداری ارومیه را مدنظر قرار داده‌ایم.

شهردار ارومیه گفت: به فکر مسکن پرسنل شهرداری هستیم و با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه در تلاش برای حل این موضوع هستیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن پرسنل بدون مسکن از بلاتکلیفی دربیایند.

مهدی‌زاده با اشاره به موضوع مطالبه اعضای شورا در خصوص ارسال لیست املاک شهرداری ادامه داد: لیست املاک شهرداری احصا شده و براساس داده‌های سیستم اطلاعات جغرافیایی در حال ثبت است و در آینده نزدیک به شورا تحویل می‌شود اما انتظار داریم در این راستا و در خصوص اطلاعات این حوزه نگاه حفاظتی و حراستی حاکم شود.

وی تصریح کرد: نقشه پایه شهر بر روی لایه GİS  در حال آماده شدن است که تمام املاک شهرداری در آن مشخص خواهد بود و این لایه در اختیار مشاوران املاک سطح شهر نیز قرار می‌گیرد تا آنها نیز از زمین‌های شهرداری مطلع و در معاملاتشان در نظر بگیرند.

مهدی‌زاده با اشاره به توسعه خدمات الکترونیکی در شهرداری تأکید کرد: شهرداری الکترونیک را در سه ماهه 1401 اجرایی می کنیم تا شرایطی به وجود آوریم مردم پروانه‌ها و مجوزهای ساخت‌وساز خود را به صورت غیرحضوری و از منازلشان دریافت کنند.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا