مقالات
۱۴۰۰/۰۷/۲۵          کشفیات مواد مخدر در مهاباد به 217 کیلوگرم رسید

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: میزان کشف انواع مواد مخد در نیمه نخست امسال در این شهرستان با رشدی ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۱۷ کیلوگرم رسید.

سرهنگ محمد توحیدی در گفتگویی افزود: امسال همچنین با تلاش ماموران دایره مبارزه با مواد مخدر این شهرستان ۸۴ خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه قبل ۶۰ درصد بیشتر است.

وی ادامه داد: در همین مدت ۱۲۱ معتاد متجاهر نیز در قالب اجرای ۳۰ طرح ارتقای امنیت اجتماعی و با هدف جلوگیری از سرقت‌های خُرد و خرید و فروش مواد مخدر در سطح این شهرستان دستگیر و تحویل مقام قضایی شده‌اند.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت دارد، اظهار داشت: طی یک ماه گذشته نیز ۱۰ واحد قلیان سرا در راستای تصمیمات ستاد مقابله با کرونا و همچنین مبارزه با مواد مخدر پلمب شده است.

توحیدی اضافه کرد: از ابتدای امسال ۱۵ دستگاه مرتبط با مواد مخدر شامل هفت دستگاه سواری و هشت دستگاه موتورسیکلت توقیف و روانه پارکینگ شده‌اند.

به گزارش ایرنا، وی با قدردانی از تعامل و مشارکت مردمی با پلیس در راستای برخورد با متخلفان از عموم شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک به ویژه در زمینه تولید و توزیع انواع مواد مخدر مراتب را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

شهرستان مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت هم‌اکنون دارای ۲ مرکز ترک اعتیاد با ظرفیت ۱۲۰ نفر است.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا