مقالات
۱۴۰۰/۰۶/۰۶          واگذاری جمع‌آوری پسماندهای خشک از درب منازل به بخش خصوصی در ارومیه

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: علاوه بر فعالیت غرفه‌های ثابت تحویل پسماند خشک، سازمان طی مناقصه‌ای جمع‌آوری پسماندهای خشک از درب منازل را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

به گزارش نای قلم، مسعود سرحدی در گفتگوی خبری اظهار کرد: شرکت اروم آویژه در ناحیه ۱ و شرکت کوروش گستر در نواحی ۳ ،۴ و ۵ فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرده اند.

وی گفت: پرسنل شرکت‌ها با خودروی ویژه و مسئولان آموزش نیز با لباس و کارت شناسایی مخصوص در درب منازل شهروندان حاضر می‌شوند و علاوه بر جمع‌آوری پسماند خشک با تحویل بروشور و ارائه نکات آموزشی در جهت فرهنگ‌سازی مقوله تفکیک از مبدا و اهمیت آن با شهروندان صحبت می‌کنند.

سرحدی خاطرنشان کرد: واگذاری نواحی ۲ و ۶ به بخش خصوصی نیز در دستور کار سازمان قرار دارد و بعد از تعیین تکلیف نهایی فعالیت در این نواحی آغاز می‌شود.

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: با ورود و آغاز فعالیت بخش خصوصی در مقوله تفکیک از مبدا شرکت‌های فعال کار آموزش، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری پسماند خشک از درب منازل را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گفته سرحدی، روزانه به طور میانگین بیش از ۶۰۰ تن زباله در ارومیه تولید و روانه محل دفن می‌شود که از این میزان زباله ۳۲ درصد زباله خشک است.

وی افزود: از میزان زباله خشک تولیدی شهر ارومیه ۶۲ درصد دارای ارزش است که با تفکیک اصولی در مبدا می‌توان تحولی جدی در این زمینه ایجاد کرد.

سرحدی ادامه داد: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با روابط عمومی سازمان و سامانه ۱۳۷ پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند.

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه افزود: برای پیشبرد اهداف در زمینه تفکیک از مبدا نیازمند مشارکت شهروندان و همراهی رسانه‌های جمعی هستیم که امید داریم با همکاری بتوانیم قدم‌های مفیدی را برداریم‌.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا