مقالات
۱۴۰۰/۰۵/۲۴          ساعات برگزاری آیین عزاداری در ارومیه حداکثر ٢ ساعت است

فرماندار ارومیه گفت: ساعات برگزاری آیین عزاداری ماه محرم حداکثر دو ساعت است و شرکت کنندگان در این عزای حسینی باید به صورت مستمر در این مراسمات از ماسک استفاده شود.

به گزارش نای قلم، رسول مقابل در گفتگویی اظهار داشت: با همکاری مردم و مسوولان می توان میان برگزاری مطلوب عزاداری های ایام محرم و حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تعادل ایجاد کرد.

او با اعلام اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مسوول اصلی اجرای دستورالعمل های بهداشتی در ایام محرم و صفر است، افزود: برگزاری مراسمات عزاداری در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری و تجمعات حداقلی با یک سوم ظرفیت بوده و در فضای بسته ممنوع است.

فرماندار ارومیه در خصوص اقدامات ضروری برای توزیع نذورات، بیان کرد: هرگونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری ممنوع و توزیع نذورات در قالب مواد غذایی خشک و یا خام خواهد بود.

مقابلی تاکید کرد: برپایی هر نوع ایستگاههای صلواتی توزیع نذورات و چای ممنوع است و توزیع نذورات نباید منجر به تشکیل تجمع، صف و تراکم جمعیت شود.

او با اشاره به اینکه هیات ها و متولیان امر متعهد به رعایت دستورالعمل ها و فراهم کردن اقلام بهداشتی،‌ رعایت فاصله اجتماعی، مدیریت ساعت و زمان برگزاری در حین ایام سوگواری هستند، بیان کرد: مراسمات عزاداری در اماکن و فضاهای دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

در حال حاضر سه شهرستان آذربایجان غربی در وضعیت سیاه کرونا قرار دارد و تعداد فوتی های چند روز گذشته استان بر اثر ابتلا به کرونا دو رقمی بوده است.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا