مقالات
۱۴۰۰/۰۳/۱۷          واگذاری 5 هزار و 938 فقره انشعاب فاضلاب در مساکن مهر ارومیه

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از واگذاری پنج هزار و 938 فقره انشعاب فاضلاب در مساکن مهر ارومیه خبر داد.

به گزارش نای قلم، یوسف شمچی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: چهار هزار و 762 فقره انشعاب نیز آماده واگذاری است.

وی افزود: واحدهای مسکونی فاقد انشعاب فاضلاب مساکن مهر نیز می توانند موضوع را از شرکت آب و فاضلاب پیگیری کنند تا پس از طی مراحل مربوطه و با لحاظ اولویت نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای اجرای شبکه جمع آوری و متعاقب آن برای نصب انشعابات اقدام شود.

شمچی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب هر ساله با در نظر داشتن عوامل مختلف از جمله میزان اعتبارمصوب و تخصیصی، زیرساخت‌های موجود و درخواست‌های مشترکان،  نسبت به اولویت بندی و اجرای پروژه های احداث شبکه جمع آوری و نصب انشعابات فاضلاب در مناطق مورد درخواست اقدام می‌کند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی تعداد واحدهای مسکونی متصل به شبکه فاضلاب در استان را 567 هزار و 459 واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد، 261 هزار و 631 واحد انشعاب در ارومیه واگذار شده است.

وی تعداد انشعابات فاضلاب در روستاهای استان را یک هزار و 340 فقره و روستاهای شهرستان ارومیه را 644 واحد اعلام کرد.

شمچی در خصوص برنامه های شرکت آب و فاضلاب برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در سال جاری اظهار کرد: تا پایان سال جاری طبق برنامه ریزی های انجام شده و مطابق بودجه شرکت، اجرای 6.31 کیلومتر شبکه جمع آوری و 7.5 کیلومتر خط انتقال فاضلاب از مجموع اعتبارات منابع عمومی و داخلی شرکت در سطح استان پیش بینی شده است که در صورت تصویب و تخصیص اعتبار از محل اعتبارات توازن و احیای دریاچه ارومیه مقادیر فوق افزایش خواهد یافت .

وی در پایان، جمعیت تحت پوشش سامانه جمع آوری فاضلاب را 3.67 درصد اعلام کرد و افزود: در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی شده در پایان سال 1400 حدود 71 درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار خواهند گرفت.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا