NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش:

اجازه تغییرات در مرزهای کشورهای منطقه را نخواهیم داد

تاریخ انتشار: 16:01 | 1401/06/29

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران اجازه تغییرات در مرزهای کشورهای منطقه را نخواهد داد.

به گزارش نای قلم، امیر حاجیلو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناقشات بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان اشاره کرد که از دو سال گذشته آغاز شده است. او اظهار کرد، با اینکه هر دو کشور به مرزهای بین‌المللی خود برگشتند اما دشمنان مردم منطقه به دنبال این هستند که از این فرصت به منافع نامشروع خود برسند.

او تصریح کرد که دشمنان با تحریک برخی از کشورهایی که ناآگاهانه در این بازی وارد می‌شوند به دنبال ایجاد تنش، فراهم کردن بستر برای حضور کشورهای بیگانه برای چپاول منافع و ثروت‌های مردم منطقه هستند که در این راستا هفته گذشته بار دیگر شاهد تحرکاتی از طرف آذربایجان و تعرض به مرزهای ارمنستان بودیم.

امیر حاجیلو به این نیز اشاره کرد که در نخجوان با تحریک برخی از کشورهایی که دنبال منافع تعریف شده نامشروع برای خود هستند تجمعی اتفاق افتاده و به دنبال این هستند که بخواهند در ژئوپلتیک منطقه و وضعیت مرزهای کشورهای منطقه تغییراتی ایجاد کنند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش به صراحت اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران تغییرات در مرزهای کشورهای منطقه را به نفع ملت های منطقه نمی‌داند نه تنها به شدت با این موضوع و تغییرات مخالف هستیم بلکه اجازه این کار را نمی‌دهیم.

ارشد نظامی آجا در شمال‌غرب کشور، سیاست کلان نظام جمهوری اسلامی ایران را براساس ابلاغ و تبیین مقام معظم رهبری، دوستی با تمام همسایگان و همه‌ملت‌های دنیا و برخورد با کشورهایی عنوان کرد که به دنبال تعرض به منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

حاجیلو تاکید کرد: دشمنان ما بارها در میادین و عرصه‌های مختلف، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور را آزموده‌اند و به این امر واقف هستند که نظام از طرف هیچ‌کس زوری را نمی‌پذیرد و هیچ تعرض و تحدی را به حدود و ثغور منافع نظام نمی‌پذیرد چه بسا اگر در این بازی خطرناک وارد شوند برخورد سخت نظام را تجربه خواهند کرد.

*حاکمیت فرهنگ دینی؛ نقطه قوت هشت سال دفاع مقدس

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: نقطه قوت هشت سال دفاع مقدس حاکمیت فرهنگ دینی، اسلامی، قرآنی و سیره ائمه اطهار در جبهه‌ها و تیکه بر نبوغ، خودباوری و هوش بالای رزمندگان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

به گزارش نای قلم، امیر حاجیلو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: گنجینه ارزشمندی که به نام دفاع مقدس وجود دارد باید با واقعیت‌های میدانی و صحنه‌ای حفظ شود چراکه می‌تواند تمام تاریخ ایران اسلامی و بلکه آزادگان جهان و کشورهای اسلامی را تغذیه کند.

وی افزود: در شرایطی که حدود 65 کشور با کمک‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری کشور عراق را پشتیبانی می‌کردند و در مقابل جمهوری اسلامی ایران در تحریم کامل قرار داشت توانست به فرموده امام (ره) ابهت شرق و غرب را بشکند.

ارشد نظامی آجا در شمال غرب کشور با اشاره به اینکه انقلاب جدیدی بعد از سال ١٣۵٧ شکل گرفت، اضافه کرد: کار دشمن ختم به هشت سال دفاع مقدس نشده است و چون در میدان رودرروی سخت نتوانست نتیجه بگیرد، امروز شاهد جنگ اطلاعاتی، روانی، شناختی و ادراکی از سوی گروه های مخالف، معاند، معارض، تکفیری‌ها، داعش و صهیونیست‌ها هستیم تا از این طریق بتوانند اذهان جوانان را میدان تاخت‌وتاز خود قرار دهند و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را زیر سوال ببرند.

*حاکمیت امنیت پایدار در منطقه

وی با اشاره به امنیت پایدار منطقه خاطرنشان کرد که امروز با حضور مقتدرانه‌ی نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی در صحنه، امنیت پایدار در اقصی نقاط میهن اسلامی ایران به ویژه آذربایجان غربی برقرار است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش، امنیت در پیاده‌روی اربعین را مثال‌زدنی عنوان و تصریح کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور بسیج شدند تا به بهترین شکل ممکن این مراسم انجام شود به طوری که در طول مسیر امنیت و آرامش خاصی بر راهپیمایی حاکم بود.

حاجیلو به اقدامات اخیر ارتش در مرز تمرچین نیز اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگ‌ترین موکب برای پذیرای از زائران اربعین حسینی توسط ارتش شمالغرب کشور در تمرچین احداث شد که به 2 هزار نفر از زائران اربعین اسکان و خدمات ارائه داده شد.

او یادآور شد: تیم‌های سیار تعمیراتی برای ارائه خدمات و تعمیرات خوردوها  از مسیر ارومیه تا پیرانشهر و نیروهای امدادی در مسیر پیاده‌روی و مرز تمرچین حضور داشتند.

*تشریح برنامه‌های دفاع مقدس

حاجیلو با اشاره به برنامه‌های دفاع مقدس در استان اظهار کرد: تجلیل از ٧۵٠ پیشکسوت دفاع مقدس طی ویدئو کنفراس که با حضور مقام معظم رهبری و مسوولان سیاسی برگزار می‌شود، طلیعه گرامیداشت هفته دفاع مقدس است و در روز پنج شنبه نیز رژه نیرو‌های مسلح استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ارومیه برگزار می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب کشور، افتتاح نمایشگاه هشت سال دفاع مقدس در پارک ائللرباغی ارومیه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهیدخلبان خالد حیدری در مهاباد و یادواره شهدای دفاع مقدس در مرز تمرچین، شرکت نیروهای مسلح در نمازهای جمعه، تکریم از کارکنان و خانواده آنها و دیدار با خانواده شهدا، محفل انس با قرآن، تجلیل از سربازان نمونه، مسابقات ورزشی و فرهنگی و غیره از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد. 

*پیاده‌سازی نیات شوم دشمنان با برنامه

وی به تحرکات روزهای اخیر گروهک‌های معاند اشاره کرد و افزود: دشمنان هیچ وقت چشم دیدن پیروزی ها و افتخارات جمهوری اسلامی را نداشتند و هر کجا احساس می‌کنند که ایران دستاوردهایی دارد، قدرت برتر و فرامنطقه‌ای دارد و تحریم‌ها تاثیری در پیشرفت‌ها ندارد با برنامه‌ریزی درصدد پیاده‌سازی نیات شوم خود هستند.

ارشد نظامی آجا در شمال‌غرب کشور، سخنان خود را اینگونه پایان می‌دهد: تمام معاندان، معارضان و منافقان در یک صف قرار گرفته‌اند و با صدور فراخوان‌ به دنبال ایجاد تنش در کشور هستند نه اینکه دلشان به حال ملت ایران می‌سوزد اما نیروی های مسلح در آمادگی کامل قرار دارند و با وجود تمام شیطنت‌ها و فتنه‌ها و پرچم مقدس ایران همواره بر فراز قله عزت و سربلندی برافراشته شده و این دسیسه‌ها در برابر اقتدار ایران اسلامی عدد و رقمی نیست.

هفته دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی ایران به هفته آغازین جنگ ایران و عراق اطلاق می‌شود و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/