NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

استاندار آذربایجان‌غربی:

نبود کمربند سبز یکی از مشکلات ارومیه است

تاریخ انتشار: 1401/11/02 | 14:28

استاندار آذربایجان غربی گفت: یکی از مشکلات شهر ارومیه، نبود کمربند سبز است که باید مطالعات این امر انجام شده و این کمربند اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه بررسی مشکلات تعاونی های مسکن شهر ارومیه اظهار کرد: صیانت از حریم شهر بر عهده دستگاه های اجرایی و نهادهای مسئول است که به وظایف خود در این خصوص با قوت و قدرت عمل کنند.

وی با اشاره به رفع مشکل بخش قابل توجهی از ساکنان اراضی حاشیه شهر ارومیه با تصمیم انقلابی اتخاذ شده در الحاق این زمین ها به محدوده شهری، افزود: در این خصوص، نهادهای مسئول وظیفه بسیار سنگینی در تسریع اقدامات اجرایی دارند و نتایج این امر باید برای مردم ملموس باشد.

معتمدیان اضافه کرد: این امر با هماهنگی صورت گرفته بین دستگاه های اجرایی و قضایی استان به سرانجام رسیده است.

وی همچنین تصریح کرد: در این راستا، توان قابل توجهی برای رفع مشکلات دهها هزار نفر از مردم ارومیه صرف شد که نتیجه آن به نفع مردم بود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به مشکلات قابل توجهی که مردم دارند، این تصمیم و اجرایی کردن آن می تواند بسیار امیدوارکننده و برای ساکنان این مناطق خوشحال کننده باشد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با قدردانی از توجه ویژه استاندار آذربایجان غربی برای رفع مشکل ساکنان حاشیه شهر ارومیه گفت: یکی از عوامل حاشیه نشینی و رشد نامتوازن شهر، نبود کمربند سبز است.

ناصر عتباتی افزود: این کمربند، یک حریم و یک بازدارنده بوده و در خیلی از استان ها، 80 تا 90 درصد این کمربند اجرایی شده است.

در این جلسه درخصوص بررسی محدوده شهر و حریم آن بحث و بررسی و اعلام شد که افق طرح جامع جدید شهر ارومیه ١5 ساله تهیه می‌شود؛ طرح جامع جدید شهر ارومیه به منظور تأمین نیازهای مسکن و سرریز جمعیت این شهر در قالب الگوهای مختلف سکونت و همچنین تأمین خدمات عمومی بررسی شده است. طرح جامع شهر ارومیه در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مطرح و مصوب شد و با این مصوبه الحاق بیش از هزار هکتار از اراضی حاشیه ارومیه تصویب شده است.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات