NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه عنوان شد؛

مدیران به دنبال جذب اعتبار ملی باشند

تاریخ انتشار: 1401/05/28 | 17:30

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مدیران به دنبال جذب اعتبار ملی باشند، گفت: برای جذب اعتبارات ملی، از ظرفیت های مختلف جهت دفاع از حق مردم استان استفاده شود.

به گزارش نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت شهرستان ارومیه برگزار شد، با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی خدمات و اقدامات یک سال اخیر دولت و آگاهی مردم از خدمات دولت در آذربایجان غربی، اظهار کرد: مدیران استان از تمام ضرورت های رسانه ای استان از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات برای اطلاع رسانی و آگاهی مردم از عملکرد و خدمات دولت در بخش‌های مختلف استفاده کنند.

وی با تاکید بر همت بیشتر مدیران استان برای جذب اعتبارات سال 1400 در مدت یک ماه باقی مانده گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با استفاده از اختیارات قانونی و همراهی نمایندگان مجلس تلاش کنند در مدت قانوتی باقی مانده تمامی اعتبارات تعیین شده را جذب کنند و کوتاهی دستگاه‌ها در این امر پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه 89 درصد اعتبارات کشور در سطح ملی توزیع می شود، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در کنار جذب اعتبارات استانی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند و با جذب این اعتبارات های از حق مردم استان در سطح ملی دفاع کنند‌.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر ریل گذاری مسیر توسعه استان توسط دستگاه‌های متولی، افزود: با استفاده از پیشنهادات نخبگان و اهتمام دستگاه‌ها و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی جهت بهره بردن از ظرفیت های قانونی، مسیر توسعه استان هموار می شود.

معتمدیان بر جذب اعتبارات مصوب سفر اخیر ریاست جمهوری به استان نیز تاکید کرده و یادآور شد: تعهد بانک ها به پرداخت 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات از جمله برکات سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی است که باید با پیگیری های مستمر و ارائه طرح ها ایت تسهیلات نیز جذب شود.

وی همچنین به اختصاص 20 هزار میلیارد تومان به پروژه های توسعه ای استان در این سفر اشاره کرده و افزود: دستگاه‌ها با اهتمام جدی در استان و پیگیری در سطح ملی از وزارتخانه ها و نهادهای ملی، تلاش کنند بیشترین استفاده را از مصوبات سفر ریاست جمهوری داشته باشند.

معتمدیان در ادامه با تاکید بر روانسازی اجرا و اتمام پروژه ها توسط دستگاه‌های مختلف، افزود: در ساختارها، عملکرد و رویه دستگاه‌ها و کارشناسان مربوطه جهت تسریع و روانسازی اجرای پروژه ها بازنگری شود.

وی در پایان با درخواست از دستگاه‌های نظارتی و بازرسی جهت کمک به تسریع در روند اجرای پروژه ها در استان، گفت: دستگاه‌های دولتی نیز در اجرای پروژه ها مدیریت زمان داشته باشند تا زمان طلایی برای اجرای طرح ها از دست نرود.

فرماندار ارومیه هم در این جلسه اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ایی استان را 342 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات در قالب 25 فصل، 261 پروژه و 46 دستگاه اجرایی توزیع شده است.

غلامحسین عماری افزود: این اعتبارات می‌تواند موجب تحرک بیشتری در توسعه همه‌جانبه شهرستان و اتمام و پیشرفت پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی شهرستان باشند.

وی با اشاره توجه مسوولان دولت سیزدهم به بازدیدهای میدانی، گفت: این بازدیدها، نقش بسزایی در محرومیت زدایی و رفع موانع توسعه شهرستان داشته است.

فرماندار ارومیه نبود فاضلاب، نبود آب شرب، کمبود فضای آموزشی، بهداشتی و عمران شهری را از جمله مشکلات مناطق محروم ارومیه عنوان و تصریح کرد: دیدار چهره به چهره مردم با مسوولان باعث افزایش همدلی مردم با دولت می‌شود و مسیر توسعه را هموارتر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با افزایش بازدیدهای میدانی مسوولان، محرومیت زدایی در مناطق کم‌برخوردار شتاب بیشتری یافته است.

به گفته وی حل مشکلات مربوط به فاضلاب، بهداشت، آموزشی و رفاهی در مناطق حاشیه شهر ارومیه، پس از آغاز بازدیدهای میدانی مسوولان شتاب چشم گیری یافته و عملا این مناطق امروز به کارگاه‌های عمرانی تبدیل شده است.

فرماندار ارومیه همچنین به برنامه یکشنبه‌های تولید ابداعی استاندار آذربایجان‌غربی نیز اشاره کرد و گفت: ۳۴ هفته بازدید میدانی استاندار از واحدهای اقتصادی ارومیه نقش بسزایی در رفع موانع تولید در این شهرستان داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با قدردانی از حضور مسوولان در میان مردم و بازدیدهای میدانی، گفت: این اقدامات سرمایه بزرگی است و باعث امید آفرینی در جامعه و اعتماد بیشتر مردم به نظام می‌شود لذا نتایج بازدیدها باید به اطلاع مردم برسد.

حجت الاسلام و والمسلمین سید مهدی قریشی روز جمعه در جلسه بررسی وضعیت اقتصادی و اجتماعی شهرستان ارومیه با بیان اینکه بازدیدهای میدانی متوالی مسوولان از مناطق کم برخوردار یک کار ماندگاری است، افزود: در کنار رسیدگی به مسائل اقتصادی و اجتماعی باید بحث‌های فرهنگی بیشتر مدنظر قرار گیرند و بودجه‌های خاصی در نظر گرفته شود.

امام جمعه ارومیه گفت: برای اداره مصلای ارومیه و اجرای برنامه‌های فرهنگی نیازمند اختصاص بودجه هستیم که باید مدنظر متولیان امور قرار گیرد.

وی با انتقاد از مجموعه مدیریت شهری در ارائه خدمات به نمازگزاران جمعه، اضافه کرد: متاسفانه در اختصاص ناوگان حمل و نقل عمومی برای نمازگزاران مشکلاتی وجود دارد و با یک بی توجهی در این راستا مواجه هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به برخی از مشکلات نمازگزاران جمعه، همچون نبود محلی برای نگهداری کودکان، خواستار اختصاص بودجه برای رفع این مشکلات شد.

وی همچنین با بیان اینکه ساختمان سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی وضعیت مناسبی ندارد، یادآور شد: باید تدابیر لازم برای اختصاص و تجهیز مکانی مناسب برای این سازمان پیش بینی شود.

قریشی با گلایه از اینکه شورای فرهنگ عمومی هیچ بودجه‌ای ندارد، تاکید کرد: لازم است تا به این شورا نیز بودجه‌ای اختصاص یابد تا مصوبات با سرعت بیشتری عملیاتی شود.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات