NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه:

مشوق‌هایی برای احیای بافت تاریخی ارومیه در نظر گرفته شود

تاریخ انتشار: 1401/09/26 | 12:49

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در راستای جداره‌سازی بخشی از خیابان امام تاکنون اقداماتی انجام شده و برای ادامه آن باید مشوق‌هایی برای احیای بافت تاریخی و جداره‌سازی توسط شهرداری ارومیه در نظر گرفته شود.

به‌گزارش خبرنگار نای قلم، مرتضی بهرام در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، اظهار کرد: برای حل مشکلات مردم، دستگاه‌ها می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند و آن‌ها باید ضعف‌ها و کاستی‌های یکدیگر را با هم‌افزایی رفع کنند.

وی افزود: همان‌طور که میراث‌فرهنگی متعلق به همگان است همگان نیز در حفظ و نگهداری آن مسئولیت دارند.

بهرام اضافه کرد: زمینه‌هایی بسیاری برای همکاری وجود دارد و در گذشته همکاری‌های خوبی بین مدیریت شهری و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی انجام شده است اما برای توسعه و رونق گردشگری و حفظ آثار میراث‌فرهنگی باید این همکاری‌ها بیش از پیش افزایش یابد.

او خاطرنشان کرد: در اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به وظیفه خود مبنی بر نگهداری از آنها به‌خوبی عمل کرده است و برای پیشبرد اجرای این طرح باید جلسات تخصصی بین دو مجموعه برگزار شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی هم در این دیدار اظهار کرد: احیای بافت تاریخی، تکمیل میدان امام، تکمیل پروژه تله‌کابین از جمله اولویت‌های مهم این اداره‌کل هستند و در این راستا آماده همکاری با شهرداری و شورای شهر ارومیه هستیم.

مرتضی صفری تصریح کرد: همچنین برای اجرای طرح‌های مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری و نیز احیا و تغییر کاربری خانه‌های قدیمی می‌توان تفاهم‌نامه مشترکی با شهرداری ارومیه امضا شود که طی آن، اقدامات در بازه زمانی مشخص انجام شود.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/

ارسال نظرات